19 Mayıs 2009 Salı

VERSİNLER TÜRKÜSÜ-KOROLAR ÇARPIŞIYOR

1 yorum :
 

Yıl 1991
Ben Tekirdağ Kültür Merkez inde VERSİNLER VERSİNLER türküyse göbek atıyorum:)))
Efendim show tv ekranlarındaki Korolar Çarpışıyor yarışmasına gözüm takıldı bu akşam.Belirli illerin yarıştığı okul yapma amaçlı olan yarışmanın fawori ili tabii ki ÇANAKKALE.Ferda Anıl Yarkın da başarılı bir şef kendisi.
Buarada Çanakkale nin bahrından kopma halkı değil,gayet üniveriste ögrencilerinden oluşturulmuş bir koro karşımızda.Çünkü hemen hemen hepsini üniversiteden tanıyorum:)))
Bu akşam bizlere VERSİNLER VERSİNLER SEVENLERİ SEVDİĞİNE VERSİNLER... türküyse çıktılar.
hımmm hımm hımmm
Ben çok eskilere gittim.Dümdüz pırasa saçları koca koca taraklarla kıvırcıklaştırılmış,yeşil-beyaz çiçekli tacının başında zarzor tutan(şuanda kıvırcık olan saçlarım liseye kadar düzdü,şaka değil inanın:P ),ördek başı yeşil tafta eteği,beyaz gömlek-ayakkabısı olan kızı hatırladım.
Anasınıfında yıl sonu gösterisinde solo bir gösterim vardı.Fonda VERSİNLER türküsü.Etrafımda yarın daire olmuş arkadaşlarım beni alkışlıyorlar.Bende ortada hiç bişeyden habersiz göbek atıyordum.:)))Karşimda bir sürü veliler,öğretmenler,müfettiş,okul müdürü..
Baya güzeldi ki alkışlar susmak bilmemişti.Babamında öğretmen olmasından dolayı milli eğitim camiası babamı tebrik etmişler benim için:)))
OOOO kızın çok güzel oynadı gibisinden :DDD olaya bakın hele...
Güzel bir geceydi.Tafta eteğime kola dökene kadar tabii..Taftadan leke çıkmaz ya yıkanmadıkça.Öyle gezmiştim sonra :S
Resimler tekirdağ da burda olsaydı kesin koyardım resmimi:) Çok komik,kırmızı rujum da vardı şimdi hatırlıyorum:P
EEE tabi Ferda Abi sen beni derinden vurdun,çanakkale,versinler,hatıralar.. dedim.Bende bir güzel Çanakkale yi destekledim..FEDA OLSUN ÇANAKKALE'M
p.s: ((((Bu yazıda en çok geçen VERSİNLER kelimesi:P )))

1 yorum :

  1. KUTSİİİİİİ SENİ SEVİYORUM DİLLERİNİZE SAĞLIK BİRİNCİ OLMANINIZI İSTİYORUM BÜTÜN DİLEKLERİM VE DUALARIM SİZİNLE OLSUN...BİRCAN TURAÇ ADIYAMAN

    YanıtlaSil

yorumlarınız