16 Mayıs 2012 Çarşamba

Hatıralar

Hiç yorum yok :
 

Bir elinde dünya , bir elinde ayna kepli bibloyu 2004' ün Eylül ayında annem Çanakkale'den almıştı. O gün ailecek tüm eşyalarımla üniversite için Çanakkale' ye gelmiştik. Annemlerden ilk defa ayrılacağım için oldukça üzgün endişeli belirisizlik içindeydim. 4-5 saat sonra babamla sarılıp ağlayıp, arkalarından el sallayacak, sonra yurdumdaki odada oturup ağlayacaktım.

Kasetler ile teyzem sayesinde tanışmıştım. Teyzemin lise yıllarında harçlıklarını biriktirip kaset aldığını ve gri teybi ile dinlediğini hatırlıyorum. Geceleri teyzemin odasının önünden geçerken derinden gelen hışırtılı müzik sesleri ile kasetler vazgeçilmezim oldu.

İskambil bizim ailenin ata sporudur. Babaannemlerin yazlıkta dedem arkadaşlarıyla ile her gece 51 oynardı. Bizde onların yanında öğrendik.Zaman zaman 4' lüye dahil olurduk. Yıllar sonra ise asıl oyuncularından biri olmuştum bile...

Köprü/bridge, İstanbul Senfonisi Başar Dikici' nin harika albümü.Gitar ve ney ile oluşturulan albüm sakinlik, huzur, düşüncelerle başbaşa kalacak yer aradığın zaman için birebir. Hareketli eserlerin de bulunduğu albüm nasıl elime geçtiğine dair hiçbir fikrim yok.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

yorumlarınız