6 Nisan 2012 Cuma

DIY Fikirleri- 4 {Kapı Süsleri}

6 yorum :
 Takvimlerin baharı gösterdiği fakat havanın hala kışa olan sevdası yüzünden bahar temizliği moduna bir türlü giremedim. Gardırop, ayakkabılar, çizmeler, kaşeler olduğu gibi duruyor.

 Bu sıralar başında uzun mesai harcadığım bilgisayarımdan ise güzel haberler var. Ne taslaklar hazırlayıp bırakmışım, öyle unutulmuş gitmiş. Hepsini paylaşma zamanı. Öncelikle fotoğraf/ görselden çökecek olan zavallı emektar için, acilen postlar hazırlanıp, taslaklara kaydediyorum. 

Yine o taslaklardan DIY Fikirleri 1- 2 -3 yazılarımdan sonra DIY Fikirleri-4 {Kapı Süsleri}'de hazır. Okunmayı bekler sevgili okur. Ben de bilmem kaçıncı beklettiğim taslaklarımı düzenleyip, yazıya çeviremeye gidiyorum:)Vintage havasındaki bu kapı süsüne bayıldım. Tam olarak beni ifade ediyor. Her ne kadar dışarı çok yansıtmasam da 2.ruhum, bir parçam bu gün Vintage sayılabilecek bir devirde yaşıyor.

Gül, dantel, inci, seramik minik çay takımı. 

(En kısa zamanda yapılacaklar listesine eklendi.)

Garvaniz birkaç parça ile harikalar yaratmak mümkün. Kalın daire şeklinde tel, desenleri birbirine uyumlu nizami kurdelelerin harika görünümü.
Ayrıca basitliği ile çocuklarla da yapılabilecek güzel bir aktivite olabilir, böylelikle ayakkabılarını da bağlamayı öğrenirler gibi geldi :=)
Hazır kapı süsü kitlerinin üzerine birbiri ile oldukça uyumlu ama hepsi çok başka parçalar olan materyalleri konduruyoruz. Bu parçanın altın vuruşu: Daldaki kuşlar... Haksız mıyım?Gerekli olan malzemeler: Bolca düğme ve yapıştırıcı.

Hatta seçilen başka renkler ile de duvar süsü oluşturulabilir.
Bu malzemeyi çözemedim, ama buna benzer malzemeden bolca almanız gerekecek. Kurdelesi ile de oldukça sevimli olmuş.
Bayramları hatırlattı, aslında bayramlarda konuklarını ilk böyle bir güzellik karşılasa ne güzel olur değil mi? 
İşte yine bayıldığım bir fikir daha, 
yumurtalar içinden çıkan oyuncaklarla yapılmış.
Bence manevi açıdan güçlü olması için, çocuğunuzun oyuncakları ya da sizin için değerli parçalar ile yapılabilir...

***Bu posttaki tüm görseller webte surf esnasında toplandığı için, belki de şu  an beni okuyan senin bile blogundan kullanılmış olabilir. Malesef birçoğunda KAYNAK yok. 4 senedir blog yazan biri olarak etik bir post olmadığını biliyorum. Ama birikenleri sizlerle de paylaşmak istedim.

Eğer bu postta kendisine ait bir görseli olan arkadaşlar/kurumlar/ajanslar var ise mail yolu ile bana ulaşabilirsiniz. Problemi hemen çözeriz  :=)

 Sevgiler

6 yorum :

 1. Merhaba sezgi. Kapı süsleri çok güzel hele güllerle olan ilk fotoğrafa bittim. Bu arada sen benim ilk izleyicimsin. Belki eski üyeni ziyaret edersin diye söylüyorum.:)) sevgiler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen geliyorum nuran :) geç kaldım hhatta koşuyorum:)

   Sil
 2. ben birinci versiyonu cok sevdim =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende ona bayıldım öldüm bittim. Ypamk için malzeme toplamam gerekli

   Sil
 3. hepside birbirinden güzel payşalım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bişey değil funda, umarım faydası olmuştur.

   Sil

yorumlarınız